Wraz z rozpoczęciem sezonu, kiedy temperatury wzrastają, a pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, klienci restauracji wybierają ogródki piwne zamiast wnętrz lokali. Spożywanie posiłku na świeżym powietrzu jest dużo przyjemniejsze, dlatego warto zadbać o to, żeby umożliwić gościom zrelaksowanie się przy dobrym drinku lub jedzeniu w ten sposób. Ogródki piwne mogą stanowić dodatkową atrakcję dla klientów, jednak aby zachęcały do skorzystania z nich, muszą być dobrze zaaranżowane. Przede wszystkim chodzi o to, aby meble do ogródków piwnych były wygodne dla gości, a dodatkowo nadawały miejscu klimatu.

Jakie powinny być meble do ogródków piwnych?

ogródki piwne

Ogródki restauracyjne często stanowią reprezentacyjną część lokalu i odpowiadają za to, czy klient będzie chciał skorzystać z usług wybranej restauracji. W związku z tym meble do ogródków piwnych muszą wyróżniać się wyglądem na tle innych lokali, aby zachęcały gości. W sprzedaży dostępne są całe kolekcje mebli, które można dobrać pod kątem kolorystyki czy architektury obiektu. Ogródki piwne to miejsca, w których należy zapewnić gościom spokój i intymność, dlatego warto również zainwestować w parawany i parasole, dzięki którym będą mogli komfortowo spędzać czas na powietrzu, bez względu na panujące warunki, także pogodowe.

W sezonie z restauracji korzysta codziennie wielu gości, rodzin z dziećmi i wycieczek, dlatego meble do ogródków piwnych muszą być wykonane z trwałych materiałów, odpornych na intensywną eksploatację. Ławki i stoły piwne wystawione są na działanie ostrych promieni słonecznych oraz deszczu, dlatego należy zwrócić uwagę na to, aby drewno i elementy metalowe były zabezpieczone odpowiednimi preparatami. Meble do ogródków piwnych wykonane z plastiku, tworzyw sztucznych oraz ze złej jakości drewna już po jednym sezonie mogą stracić na swoim wyglądzie, dlatego lepiej zainwestować w komplet, który posłuży kilka lat.

Jak wybierać meble do ogródków piwnych?

Wybierając wyposażenie do swojego lokalu, należy w głównej mierze kierować się funkcjonalnością. Nawet najpiękniej wykonane meble do ogródków piwnych nie sprawdzą się, jeżeli będą trudne w utrzymaniu w czystości i nieodporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ważną kwestią jest to, aby wyposażenie pasowało stylistycznie do charakteru restauracji. Inne meble do ogródków piwnych sprawdzą się w przypadku eleganckich lokali, a inne jako wyposażenie do barów, w których panuje luźna atmosfera. Ogródki piwne mają często ograniczoną wielkość, dlatego nie należy też przesadzać w aranżacji przestrzeni, aby miejsce to było komfortowe dla gości, a nie przytłoczone nadmiarem wyposażenia. Meble do ogródków piwnych mogą być wykończone w różnych stylach, dlatego nie powinno być problemu ze znalezieniem kompletu, który będzie pasował do wystroju wnętrza restauracji oraz zewnętrznej architektury budynku. Dobrze zaaranżowane ogródki piwne sprawią, że klienci chętniej korzystają z usług restauracji od wiosny aż do jesieni, dlatego warto poświęcić trochę czasu na znalezienie mebli w odpowiednim stylu.